Dne 4. 9. 2023 bude vyhlášena další výzva z Programu rozvoje venkova zaměřená na menší projekty v rámci opatření Podpora podnikání a cestovní ruch. Příjem žádostí bude probíhat od 25. 9. 2023 do 13. 10. 2023, podání Žádosti o dotaci na MAS.

Podpora v rámci tohoto článku zahrnuje investice na založení a rozvoj nezemědělských činností.

Dotaci lze poskytnout pouze na investiční výdaje:

  1. stavební obnova (přestavba, modernizace, statické zabezpečení) či nová výstavba provozovny, kanceláře (včetně nezbytného zázemí pro zaměstnance) či malokapacitního ubytovacího zařízení (včetně stravování a dalších budov a ploch v rámci turistické infrastruktury, sportoviště a příslušné zázemí)
  2. pořízení strojů, technologií a dalšího vybavení sloužícího pro nezemědělskou činnost (nákup zařízení, užitkových vozů kategorie N1, vybavení, hardware, software) v souvislosti s projektem (včetně montáže a zkoušky před uvedením pořizovaného majetku do stavu způsobilého k užívání)
  3. doplňující výdaje jako součást projektu (úprava povrchů, náklady na výstavbu odstavných a parkovacích stání, oplocení, nákup a výsadba doprovodné zeleně) – tvoří maximálně 30% výdajů, ze kterých je stanovena dotace.
  4. nákup nemovitosti

Veškeré informace k výzvám jsou uvedeny na webu: http://kralovska-stezka.cz/vyzvy-mas/.

Kontaktní osoba pro případné dotazy a konzultace:

Mgr. Lucie Šulcová
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 603 201 840